XXII Orlen Mistrzostwa Polski MASTERS w Siatkówce Plażowej w dniach 15-18 sierpnia 2024 we Wrześni

Od 15 do 18 sierpnia 2024 roku Września będzie po raz kolejny gospodarzem Mistrzostw Polski Masters w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn. Impreza odbędzie się na terenie Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych przy ul. Gnieźnieńskiej 32 we Wrześni, a Organizatorzy spodziewają się rekordu frekwencji! Co więcej, Mistrzostwa poprzedzi pierwszy w Polsce obóz siatkarski dla Mastersów.

Najważniejsza impreza sezonu

Siatkówka plażowa w naszym kraju z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Powstaje coraz więcej plażowych obiektów, rozwijają się lokalne szkółki oraz akademie, rośnie również liczba osób, które uprawiają tę dyscyplinę. Nie inaczej jest w gronie „Mastersów”.

„Widzimy coraz większe zainteresowanie Mistrzostwami Polski Masters w Siatkówce Plażowej. Rokrocznie pobijamy kolejne rekordy frekwencji. Przyjeżdżają do nas zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, dla których jest to zdecydowanie najważniejsza impreza sezonu, a większość z nich przygotowuje się do niej przez większą część roku. Przed ubiegłoroczną edycją musieliśmy rozbudować infrastrukturę boiskową – z pewnością nie inaczej będzie również w tym roku” – podkreślą Robert Wardak, główny Organizator oraz Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS.

12 kategorii wiekowych

Zawodnicy i zawodniczki uczęszczający w Mistrzostwach Polski Masters podkreślają, że poza fantastyczną atmosferą podczas imprezy oraz okazją do spotkania się w tak licznym gronie siatkarskich przyjaciół, bardzo ważną zaletą jest możliwość rywalizowania o tytuł Mistrza Polski w swoich kategoriach wiekowych. W tym roku będzie ich dwanaście:

  • Kategorie dla kobiet: +35, +40, +45, +50 (decyduje wiek młodszej uczestniczki)
  • Kategorie dla mężczyzn: +35. +40, +45, +50, +55, +60, +65, +70 (decyduje wiek młodszego uczestnika)

Wiele nowości podczas tegorocznej edycji

XXII Orlen Mistrzostwa Polski MASTERS w Siatkówce Plażowej to również kilka nowości. Dzięki współpracy z poznańską Beach Volley Academy, która dołączyła do grona Organizatorów, pierwszy raz w naszych kraju zostanie zorganizowany obóz siatkówki plażowej dla zawodników Masters. Trzy tygodnie przed oficjalną datą imprezy plażowicze będą mieli okazję przygotować się do rozgrywek podczas 3-dniowego campu na tym samym obiekcie we Wrześni pod okiem m.in. takich zawodników i trenerów jak Tomasz Jaroszczak czy Jarosław Lech.

Dodatkowo, impreza zyskała nowe kanały komunikacji. Powstała oficjalna strona internetowa wydarzenia, na której nie tylko będzie można zgłosić udział w turnieju, ale także znajdą się wszystkie niezbędne informacje, zdjęcia i wyniki turnieju, a także oficjalne profile imprezy w serwisach społecznościowych tj. facebook czy instagram.

Zapisy, regulamin i dane kontaktowe

Oficjalne zapisy na Mistrzostwa Polski zostały już uruchomione. Niezbędne szczegóły oraz pozostałe informacje znajdą Państwo w poniższych linkach. Zachęcamy również do śledzenia nowych profili w mediach społecznościowych.